Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
 
Bezpłatne pomiary|Fachowy montaż|Sprawny serwis|ZAMÓW »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Porady

 
 
 

Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego czasem powstaje pleśń wokół okien?

Kiedy pomieszczenie jest wentylowane nieprawidłowo, wilgoć zawarta w powietrzu może zbierać się na zimnych ścianach (często pod oknem lub w miejscu styku okna ze ścianą). Zawilgocenie ścian i murów będzie w związku z tym prowadzić do powstawania grzybów lub pleśni. Okna PVC w porównaniu do starych okien drewnianych są bardzo szczelne, dlatego należy stosować m. in. mikrowentylację, listwy wentylacyjne lub po prostu częste wietrzenie.

Również utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu zapobiega zmniejszaniu zawilgocenia. Pomieszczenia o podwyższonej wilgotności powietrza należy częściej wietrzyć, aby nie powodować osadzania się wilgoci na ścianach. Rozwijające się pleśnie i grzyby są szkodliwe dla zdrowia, a usuwanie trudne i kosztowne.

2. Jak często należy wietrzyć pomieszczenia z oknami PVC?

W pomieszczeniach mieszkalnych, czy biurowych należy dwa razy dziennie dokonać całkowitej wymiany powietrza. Wentylacji pomieszczeń najlepiej dokonać poprzez gwałtowny przeciąg, otwierając na ok. 15 minut dwa naprzeciwległe okna lub drzwi.

Świeże powietrze powinno być stale doprowadzone do pomieszczenia, np. dzięki funkcji mikrowentylacji, montowanej standardowo w wielu nowoczesnych oknach.

3. Jak często należy konserwować okna?

Zaleca się konserwację okuć i uszczelek przynajmniej raz w roku. Okna PVC nie wymagają konserwacji przez malowanie czy lakierowanie, ale należy zadbać o ich utrzymanie w należytej czystości. Regulacja okien, jeśli jest wymagana, to czynność prosta, choć wymaga odrobinę doświadczenia. Można ja przeprowadzić bez użycia specjalistycznych narzędzi.

4. Dlaczego czasem na oknach skrapla się woda?

Zjawisko roszenia się szyby od strony wewnętrznej pomieszczenia często występuje w okresie zimowym, szczególnie w łazience lub kuchni, gdzie wilgotność powietrza jest bardzo wysoka (pranie, gotowanie, itp.). Wilgotne i gorące powietrze stykając się z zimną powierzchnią szyby oziębia się, a zawarta w nim para wodna skrapla się.

Co należy robić?

  • Stosować wentylację, np. otwieranie okien i wietrzenie lub klimatyzację.
  • Ograniczać emisję pary wodnej w pomieszczeniu, np. przykrywanie gotujących się potraw, zasłony, kabiny prysznicowe.
  • Używać funkcji uchylania okna, mikrowentylacji, stosować uszczelki rozszczelniające lub specjalne listwy wentylacyjne.

5. Jak samodzielnie zamontować okna?

Nie jest to łatwe zadanie i dlatego odradzamy samodzielny montaż. Jeżeli ktoś zdecyduje się jednak na taki montaż, musi spodziewać się wielu trudności, a na pewno zerwania umowy gwarancyjnej (chyba że wszystkie czynności zostaną wykonane zgodnie z zaleceniami producenta).

Każdy może przed zakupem okna zapoznać się z instrukcją montażu oraz omówić z doradcą technicznym poszczególne etapy. Poza tym, każdy kupujący nowe okna w firmie Stolimpex, nie musi się martwić o transport, wniesienie okien oraz usunięcie starych.

6. Jaki jest wpływ szyby na energooszczędność okna?

Nie polecamy stosowania zwykłych szyb o współczynniku U=2.8 W/m2K. Już od wielu lat używa się systemu szyb jednokomorowych (dwie szyby i ramka dystansowa z przestrzenią wypełnioną gazem) o współczynniku min. U=1.0W/m2K.

W tej chwili coraz większą popularnością cieszą się szyby dwukomorowe (zestawy trzyszybowe), których współczynnik przenikania U zbliża się do współczynnika samej ściany i może wynosić nawet 0.6 W/m2K. Szyba pełni kluczową rolę i wypełnia nawet do 80% całej powierzchni okna.

7. Czy można kupić okna na raty?

Oczywiście TAK. Sprzedaż ratalna to coraz popularniejsza forma zakupu okien. Kupując na raty możemy pozwolić sobie często na więcej i lepiej. Warunki spłaty bywają różne, np. 25% zaliczki i okres spłaty 3 lata (sczegółowe informacje po kontakcie telefonicznym lub e-mailowym ze sprzedawcą Stolimpex).

8. Jak prawidłowo zmierzyć okno?

Pomiaru dokonują fachowi i doświadczeni specjaliści w monotowaniu okien firmy Stolimpex. Osoba, która wykonuje pomiar ponosi całkowitą odpowiedzialność za przeprowadzenie prawidłowych wyliczeń.

 
 
 
 
 

Bezpłatne pomiary|Fachowy montaż|Sprawny serwis|ZAMÓW &raquo;

Znaki Jakości Stolimpex|ZOBACZ &raquo;

Najczęśćiej zadawane pytania|ZOBACZ &raquo;

 
Sonda
Co jest dla Ciebie ważne?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [09-10-2024]: 43 | Wizyt ogółem: 160281 | Przeglądających stronę: 1

Projekt:   [based on Quick.Cms]